Фейк: Автобусну зупинку в Донецьку обстріляли українські військові

by lpden, жовтня 6, 2014 Стоп Фейк 0


1 жовтня сайт Lifenews повідомив про загибель 8 людей внаслідок обстрілу автобусної зупинки в місті Донецьк. У статті йдеться про зупинку на перетині Київського проспекту і вулиці Поліграфічної, яку «українські військові обстріляли з найпотужнішої реактивної системи залпового вогню». Один із снарядів потрапив в автобус, в результаті той вигорів дотла. Журналісти Lifenews звинувачують українських військових в обстрілі зупинки автобуса і відповідно в смерті 8 мирних жителів. Вони вказують на те, що постріли проводились нібито з території аеропорту, який знаходиться під контролем ЗСУ.

фейк лайфньюс

З скриншоту з відео з місця події можна визначити багато нестиковок в словах журналістів Lifenews. Вони стверджують, що обстріл вели  Українські військові з боку аеропорту. Ось скріншот з відео, на якому явно видно звідки прилетів один зі снарядів. На відео можна також побачити локацію самої зупинки і розташування інших об’єктів – це важливо, так як знадобиться для наступних висновків.

обстрыл донецька

За допомогою програми Google Earth / Street view можливо довести, що снаряд прилетів з південного боку і вже ніяк не з аеропорту, який знаходиться північніше. Зверніть увагу на скріншот з Google Earth / Street view і зіставте його з розташуванням снаряда, який упав на свідео. Візуально можна визначити, що ракета прилетіла з місцевості, яка на 45 градусів на південному заході від Київського проспекту. Важливо відзначити розташування помітки N – North зліва на панелі управління – вона ясно вказує, що Північ, де і розташований Міжнародний аеропорт Донецька, знаходиться ззаду від нас, тобто в протилежної сторони від напрямку, звідки прилетів снаряд.

донецьк снаряд

гугл мап донецьк

Проведена лінія по карті вказує приблизний радіус польоту даного снаряда.

карта2

карта1

Слід також врахувати відстань ураження залпового вогню – до 30 км, а південніше на цій відстані знаходяться лише підконтрольні бойовикам території. Ось карта лінії фронту:

КАРТА АТО

Джерело:stopfake.org