Фейк: Європейський суд відмовився повертати Крим Україні

by lpden, червня 18, 2014 Стоп Фейк 0


Користувач соціальної мережі Живий Журнал Павло Шипілін у своєму записі від 8 червня повідомив, що Європейський суд нібито відмовився повертати Крим Україні. Цю інформацію опублікували багато російських вебсайтів.

У своїй публікації Павло Шипілін пише про те, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) нібито виніс рішення, згідно з яким відмовився допомогти Україні повернути їй Крим. І тепер, як стверджує автор, Києву доведеться розбиратися з Москвою поодинці, без підтримки міжнародних судів.

Європейський суд відмовився повертати Крим Україна

Однак ця інформація не правдива.

По-перше, рішення в суперечці, про який пише Шипілін, – не остаточне рішення суду, а відповідь на запит України про застосування тимчасових заходів. Це проміжне рішення було прийнято в той же день, коли був поданий позов – ще 13 березня 2014. Так як з питань застосування тимчасових заходів рішення суду завжди приймаються швидко – в цьому і полягає їх зміст. Таким чином, досить дивно подавати його зараз як актуальну новину.

По-друге, сам же Павло Шипілін нагадує, що Україна подала позов до ЄСПЛ 13 березня, тобто за три дні до референдуму в Криму, на основі статті 33 Конвенції про захист прав людини та основних свобод – «Міждержавні справи». У своїй заяві Київ просив застосувати до Москви так звані тимчасові заходи (ст. 39 Регламенту ЄСПЛ).

Згідно з міжнародним правом, тимчасові заходи просять застосувати для запобігання будь-яких неправомірних дій або необоротних процесів. Але рішення про застосування тимчасових заходів ніколи не є розглядом питання по суті. Тобто, питання законності приєднання Криму в такому рішенні не міг бути розглянутий за визначенням такого рішення.

Більш того, ЄСПЛ, що знаходиться в Страсбурзі, не вирішує територіальні суперечки. Їх вирішує Міжнародний Суд ООН, який знаходиться в Гаазі. А ЄСПЛ розглядає виключно позови про порушення Конвенції про права людини.

І нарешті, позов до ЄСПЛ Україна подавала не з метою повернути їй Крим, а з метою домогтися дотримання прав і свобод українських громадян на території Криму. Тобто, в самому позові мова про територіальне питання не було і в помині. Йшлося про ризик для життя громадян внаслідок загрози військового втручання російських військ.

Саме через загрозу життю людей ЄСПЛ відразу ж у день подачі позову виніс рішення, в якому наказав обом сторонам – Росії та Україні – не застосовувати силу. Зараз сторони конфлікту чекають рішення суду по суті.

Джерело:stopfake.org

Розкажіть про нас своїм друзям!