Телеканал Росія 24 використав фейкове фото в сюжеті про Донецьк

by lpden, липня 14, 2014 Стоп Фейк 0


Телеканал Росія 24 у випуску новин вiд 8 липня повідомив про те, що українські військові нібито вчинили авіаційний наліт на Донецьк в районі шахти Петровська, яка знаходиться в Петровському районі міста. «Під вогнем опинилася вугільна шахта і розташований поруч завод», – говорить диктор в кадрі.

стоп1
Як випливає з сюжету, частина будівлі зруйнована – про це нібито свідчить фото, на якому пожежники гасять залишки обгорілої споруди.
стоп фейк2

 

Однак це фото було зроблено не 8 липня, а два місяці тому – 27 травня, причому в іншому місці. На ньому зображений згорілий льодовий палац «Арена Дружба» в Донецьку. «У ніч з 26 на 27 травня озброєні люди увірвалися в Арену «Дружба», зв’язали охорону, винесли оргтехніку, плазмові екрани, засоби зв’язку, сейф, який знаходився у фан-магазині, викрали службовий автомобіль. Окремо було знищено сервер, де зберігалася інформація камер відео спостереження. Наостанок вони підпалили споруду. «Арені «Дружба» завдано значного матеріального збитку», – повідомляли тоді в прес-службі хокейного клубу «Донбас».

 

стоп фейк3

 

Крім фотографії, на сайті vesti.ru є ще одне нібито підтвердження нальоту і бомбардування: «Як заявили в керівництві невизнаної Донецької народної республіки, близько 13 години 30 хвилин за київським часом літак-штурмовик Су-25 українських збройних сил скинув дві бомби на Петровський район Донецька. «Одна з бомб впала на шахту номер 4-21, друга – на територію розташованого поруч з нею заводу. На місце подій виїхала розвідгрупа ополчення для уточнення характеру ушкоджень», – повідомив «Інтерфаксу» заступник міністра вугільної промисловості ДНР Костянтин Кузьмін».

Слово «Інтерфакс» пролінковано посиланням на сайт російського інформагентства. Однак на сайті «Інтерфаксу» такої інформації немає. Більше того, там не вдалося знайти взагалі жодної згадки про Костянтина Кузьмина.

Свідчення очевидців, яких показує в сюжеті канал «Росія 24», також проливають світло на описані події. «Був літак на низькій висоті. І справив ракети, швидше за все  по території шахти. Тут все затремтіло, всі люди в паніці. Всі по погребах … », – каже чоловік у кадрі.

У сюжеті також є пряме включення кореспондента з місця подій. Він стоїть на тлі житлового будинку і розповідає про істотні руйнування недалеко від нього. Однак у кадрі жодного руйнування не видно. Замість цього в кадрі знову з’являється фото згорілого льодового палацу «Арена Дружба».

Складно сказати, що саме завадило журналістові показати місце обстрілу, про який він розповідає, на відео. Тоді в цьому випадку у нього були б незаперечні докази обстрілу і руйнувань будівель.

 

Джерело:stopfake.org