Фейк: на стороні української армії воює польська приватна компанія ASBS Othago

by lpden, серпня 16, 2014 Стоп Фейк 0



Російські та проросійські ЗМІ з подачі терористів, які воюють на сході України, продовжують поширювати неправдиву інформацію про те, що на боці української армії воює якась польська приватна військова компанія ASBS Othago.

Чергове повідомлення про цю компанію попало в мережу 14 серпня. «Під Ізюмом партизанами ліквідовані шість бійців приватної військової компанії ASBS Othago», – повідомили інтернет-ЗМІ. Цю інформацію негайно ж почали поширювати і в соціальних мережах.

польські найомники

Ця компанія вже не вперше фігурує в «зведеннях», публікованих сепаратистами в Донбасі та в Харківській області. Приміром, на початку червня російські та проросійські ЗМІ поширювали таку інформацію:

«За місяць боїв на території Донецької та Луганської народних республік було знищено більше сотні американців. У їх числі: 25 співробітників ЦРУ ​​(13 – вбито, 12 – тяжко поранено) і 70 найманців. Приватна військова компанія «ASBS Othago» втратила – 8 осіб (снайпери), ПВК «Грейстоуна», «Хелло Траст», «Академі» – 64 людини », – повідомляє прес-центр Донецької республіки».

сводки від днр

Однак така польська компанія ніколи не воювала в Україні.

По-перше, польська компанія ASBS Othago, яка була створена в 2000-х роках Бартоломеєм Сенкевичем, займалася виключно аналізом інвестиційних ризиків і конкурентного середовища і ніколи не мала ніякого відношення до охоронних, розвідувальних або військових дій.

По-друге, згодом вона була перейменована в компанію «Сенкевич і Партнери», а в 2013 році, коли Сенкевич був призначений міністром внутрішніх справ Польщі, і зовсім закрита.

«ASBS Othago завершила свою діяльність в 2013 році і ніколи не була компанією зі сфери безпеки або розвідки, а, була консалтинговою фірмою, що розглядає ризики іноземних інвестицій», – з’ясувала польська газета Rzeczpospolita.
стопфейк польша

По-третє, фотографія, яка повинна нібито підтвердити інформацію про загиблих польських найманців у Харківській області, – фейкові. Вона вже неодноразово з’являлася на сайтах і форумах в тих розділах, де мова йшла на військову тематику. Наприклад, 11 квітня 2012 року:

польсбкі найомніки

Джерело:stopfake.org