Прес-служба Луганської обладміністрації надала фейкові фото манекенів на блокпостах

by lpden, вересня 4, 2014 Стоп Фейк 0Прес-служба Луганської обласної державної адміністрації (ОДА) надала телеканалу «112 Україна» фейкові фото манекенів на блокпостах так званої «ЛНР».

Нагадаємо, 7 липня в.о. голови Луганської ОДА Ірина Верігіна по телефону в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила, що їй повідомили, як в Антрациті були зняті з магазинів всі манекени у військовій формі. Бойовики поставили їх на блокпости, щоб продемонструвати наявність там великої кількості людей.

26 серпня прес-служба Луганської ОДА нарешті надала каналу «112 Україна» одне фотодоказ присутності таких манекенів на блокпостах.

манекени днр

Фото с сайта 112.ua

Однак воно виявилося підробкою. Це фотографія була зроблена фотографом агентства AFP не 7-го липня, коли за словами Ірини Верігіної в Антрациті були зняті манекени для блокпостів, а набагато раніше. Вперше вона була опублікована 31 травня та вже неодноразово використовувалася міжнародними та українськими ЗМІ. Причому на ній чітко видно, що на фото зняті живі люди. Приміром, 3 червня її використовувала газета «Сегодня».

манекени днр сегодні

Скриншот сайта segodnya.ua

По всій видимості, ця реальна фотографія була оброблена у фотошопі шляхом заміни осіб живих людей на маски манекенів.
манекен1

манекен2

Джерело:stopfake.org