Інформацію про тисячі українських біженців спростували ростовські чиновники

by lpden, червня 8, 2014 Стоп Фейк 0


4 червня в російських ЗМІ поширилася інформація про наплив в Ростовську область РФ декількох тисяч біженців з України. Почалося все з запису в соціальній мережі на сторінці Павла Астахова, уповноваженого з прав дитини при президенті РФ. 4 червня він повідомив у своєму інстаграмі, що «в область за добу прибуло понад 7000 українців».

стоп фейк біженці

Потім вже 5 червня той же дитячий омбудсман Астахов повідомив, що «в Ростовську область з території України в’їхало 8386 громадян України».

стоп фейк біженці1

Ще 4 червня журналісти різних ЗМІ почали повідомляти не про 7 тисяч українців які в’їхали в Росію, а про 7 тисяч біженців.  А далі 5 червня в ЗМІ поширилася вже перекручена інформація про кількість біженців – 8 тисяч.

стоп фейк біженці2 стоп фейк біженці3

Державна прикордонна служба України спростувала інформацію про біженців. Держприкордонслужба наводить цифри: всього 3 червня кордон з Росією на виїзд з України перетнуло 11 417 українців, 2 червня – 11151 громадян України, а напередодні вихідних – 30 травня – 15 380 українців. Це звичайна міграція. Тобто, цифра в 11 тисяч перевищує 8000, про які говорив Астахов. Але держприкордонслужба стверджує, що «цього року відзначається істотне зменшення виїзду в травні українців в Росію».

стоп фейк біженці4

Крім того, 5 червня в керівництві Ростовської області журналістам сайту Лента.ру не підтвердили інформацію про те, що за добу на територію регіону прибули 8 тисяч біженців з України.

Прес-секретар заступника губернатора Ростовської області Вадима Артемова Олександр Титов пролив світло на ситуацію з біженцями: «За добу кордон області перетнули 8,3 тисячі українців, однак це не означає, що всі вони є біженцями, – сказав він. – Приїхавши люди могли відправитися до родичів, на відпочинок або у справах в інші регіони Росії ». Також Титов додав, що станом на 5 червня у відділення ОУФМС по Ростовській області українцями подано всього 7 клопотань про визнання статусу біженця та 5 – про надання тимчасового притулку.

стоп фейк біженці6

Також 5 червня на офіційному порталі Уряду Ростовської області з’явилася інформація про кількість розміщених біженців. «За даними на ранок 5 червня, в 7 муніципальних утвореннях області розміщено 437 осіб з України, включаючи 239 людей, яких поселили в 6 стаціонарних пунктах тимчасового розміщення (з них 226 дітей, в т.ч. 5 інвалідів). У дитячому оздоровчому центрі «Дмітріадовскій» Некліновського району Ростовської області розміщено 275 осіб з міст Слов’янськ і Луганськ, включаючи 161 дитини », – повідомляє donland.ru.

стоп фейк біженці7

Виходячи з офіційних цифр (437 + 275), виходить, що чиновники Ростовської області офіційно підтверджують перебування на її території 712 біженців. Всього ж, за даними Стрічки.Ру, на території області знаходиться 1113 громадян України.

Джерело:stopfake.org