Фейк: НТВ про гуманітарну допомогу на стадіоні «Донбас Арена»

by lpden, вересня 11, 2014 Стоп Фейк 0Російський телеканал НТВ в своїй програмі «ЧП» показав сюжет про український стадіон «Донбас Арена», у якому прозвучало кілька неправдивих тверджень.

«Ополченці дізналися, чому донецький стадіон «Донбас арена» уцілів під час бомбувань. Виявляється, спорткомплекс останнім часом виконував роль складу, звідки вантажівки доставляли продовольство карателям», – каже ведучий програми «ЧП». Далі в сюжеті ще раз стверджується, що стадіон не постраждав під час обстрілів.

Обидва цих твердження неправдиві. По-перше, донецький стадіон постраждав під час обстрілу міста. Зокрема, «Донбас Арена» був обстріляний 23 серпня в 6 ранку. В результаті влучень були нанесені численні ушкодження північно-західного фасаду стадіону, комунікаціям, обладнанню та окремій будівлі енергоцентру, розташованому в північній частині парку «Донбас Арени».

донбас арена нтв

По-друге, продовольство, яке зберігалося на складах «Донбас Арени», було призначено для малозабезпечених жителів Донецька. Його розвозили на фурах до будиноків  інвалідів, до лікарень, а також роздавали на вулицях. Це підтверджується не тільки свідченнями очевидців, але і безліччю фотодоказів.

«За останній тиждень силами волонтерів було роздано і  доставлено близько 13 тисяч таких наборів», – повідомляла 4 вересня прес-служба ФК «Шахтар».

донбас арена нтв1

донбас арена 2

донбас арена1

донбас арена3

«Оперативна група донецького ополчення нагрянула в один з найбільших стадіонів України «Донбас арена». Бійці самооборони затримали дві фури, які були вщент набиті гуманітарною допомогою. Такий цінний вантаж повинен був відправитися зовсім не на потреби зруйнованого міста, де голодують люди, а як з’ясувалося, маршрут у вантажівок лежав у Красноармійськ – там вже досить довгий час базуються бойовики національної гвардії України», – йдеться в сюжеті НТВ.

При цьому глядачеві не надано жодних доказів того, що фури з продовольством повинні були відправитися саме українським військовим. Виходячи з отриманих раніше фотодоказів, можна зробити висновок, що затримані дві фури також прямували до Донецька для роздачі допомоги малозабезпеченим.

Джерело:stopfake.org