Фейк: Китайські військовослужбовці обстрілюють російських солдат на кордоні

by lpden, жовтня 18, 2014 Стоп Фейк 0Посилаючись на російський телеканал LifeNews, кілька українських інформаційних сайтів поширили фейкову новину про напад китайських військ на російський кордон. Внаслідок боїв на прикордонній території нібито загинуло 16 солдат РФ. Ця псевдо-новина швидко поширилася в соцмережах і на форумах.

китай напав на росію

Для підтвердження достовірності ціє інформації надаються слова Міністра закордонних справ Сергія Лаврова про «масивні артилерійські обстріли з китайської території», відповідний наказ Володимира Путіна про приведення в бойову готовність військ Східного округу, а також матеріали ЗМІ і абстрактних «місцевих блогерів».

Однак всі ці «докази» вигадані невідомим автором.

Жодне джерело не підтверджує цієї інформації – ні на сайті Президента РФ, ні на сайті Міноборони РФ, ні на сайті Міністерства закордонних справ РФ немає повідомлень про китайську агресію. Немає жодних інших офіційних підтверджень як з боку Росії, так і з боку Китая. На сайтах Lifenews і Цензор.нет, на які безпосередньо посилаються автори статті, також немає ніяких новин по даній темі.

Слід зазначити, що відверта брехня українських ЗМІ грає на руку російській пропаганді. В такіїй ситуації представники відомих прокремлівських сайтів і телеканалів не гребують використовувати «черговий доказ брехні українських ЗМІ», створюючи таким чином фейк з фейку.

Джерело:stopfake.org