Фейк: американський фермер підтримав відповідь Росії на санкції ЄС

by lpden, серпня 28, 2014 Стоп Фейк 0Телеканал “Росія 1″ у своїй програмі “Вести”, а також російські інформагентства (ІТАР-ТАРС) та новинні сайти (“Погляд”, “Комсомольська правда” та ін.) розтиражували історію про те,  що в Росії живе фермер-американець, який нібито підтримав введені Росією санкції проти європейських виробників продуктів.

Цим сюжетом і подібними йому історіями російські ЗМІ намагаються довести, що такого роду санкції не тільки не зроблять негативний ефект на економіку країни, але навіть допоможуть їй розвиватися.

американський фермер в россии

«Народжений в Канзасі Джастас Уолкер, який живе в Богучанському районі Красноярського краю, підтримав відповідь Росії на санкції, оскільки тепер виріс попит на продукцію його ферми», – пише газета «Взгляд».

«До введення санкцій Уолкер поставляв свою продукцію до Красноярська, але ритейлери і ресторатори брали її неохоче», – передає ИТАР-ТАСС. «Навіщо, Джастас, нам купувати твій сир, якщо нам везуть його з Італії?» – Запитували вони, на що американець приводив серйозний ринковий аргумент. «Моцареллу з Італії ви купуєте по 900 рублів за кілограм, а я продаю її по 750 рублів за кілограм», – доводив він, але розуміння серед оптових покупців не знайшов.

«Після введення санкцій все змінилося, – констатує Уолкер. – Від партнерів немає відбою. Ті, хто раніше відмовлявся від моєї продукції, тепер вишикувалися в чергу за нею».

Однак основний посил всіх цих повідомлень не відповідає дійсності. Джастас Уолкер не підтримує введення Росією санкцій проти товаровиробників з ЄС. У своєму відеозверненні він заявив, що телеканал “Росія 1″ неправильно інтерпретувала його слова про появу нових покупців сиру.

Крім того, Джастас Уолкер не є бізнесменом-товаровиробником. Він звичайний дрібний фермер, який вирощує продукцію в основному для себе і навіть не зареєстрований як приватний підприємець.

«Цей семисекундний епізод, де я сміюся з приводу італійського сиру, узятий з тридцятихвилинної розмови, де я ретельно пояснював, що я проти санкцій, що санкції – це не на допомогу російським фермерам … Що для розвитку сільського господарства нам потрібна конкуренція, здорова конкуренція» , – говорить Джастас.

Нагадаємо, що Росія ввела обмеження на постачання продуктів з Європи після введення країнами ЄС санкцій щодо російських юридичних і фізичних осіб з-за російської окупації Криму та підтримки бойовиків на сході України.

Джерело:stopfake.org