Відеофейк: Колона «Град» української армії прибула в Донецьку область

by lpden, листопада 1, 2014 Стоп Фейк 0


31 жовтня на інтернет-сервісі відеохостингу Youtube з’явилося відео з заголовком «Донецьк. Колона РСЗВ «Град» української армії прибула в область. Жовтень 2014 “. В описі до відео зазначено: «Колона РСЗВ «Град» української армії прибула на підмогу силовикам в зону проведення антитерористичної операції АТО».

По-перше, на відео – не Донецьк, а місто Макіївка Донецької області – проспект 250-річчя Донбасу. На відео добре видно магазини «Одяг з таможкі» і «Samsung». Користувачі соцмереж пишуть, що вони розташовані за адресою пр. 250-річчя Донбасу 3а. Як відомо, Макіївка знаходиться під контролем так званої ДНР, тому по ній ніяк не може вільно пересуватися українська військова техніка.

По-друге, даний відеоролик поширився в мережі раніше – під заголовком «Макіївка – колона установок Град терористів ДНР (30.10.14)». Його опублікували у себе багато українських сайтів.

В описі до відео зазначено: «Очевидець в Макіївці зафіксував на відео переміщення «Градів» бойовиків, які пересуваються на свої вогневі позиції. У складі колони рухається 8 «Уралыв», які судячи з усього, перевозять снаряди, а також 11 «Градів». Супроводжують колону кілька вантажівок і легкових автомобілів з ​​бойовиками. При цьому на всіх машинах відсутні сліди експлуатації, на них свіжа ціла фарба, а чохли чисті. Це може бути свідченням отриманням бойовиками допомоги з РФ ».

Ще один доказ того, що на відео знята не українська техніка – відсутність номерів та маркувальних знаків. У той час як українська армія їздить з номерами на техніці, яка маркується однією або двома білими смугами на корпусі.

Джерело:stopfake.org