Відео 2004 з Іраку представили як актуальні події під Слов’янськом

by lpden, червня 12, 2014 Стоп Фейк 0У Мережі активно поширюється відео, на якому нібито українська армія обстрілює село Семенівку під містом Слов’янськ Донецької області запальними снарядами.

«Вони вибухали на невеликій висоті, розділяючись на кілька палаючих частин. У результаті в селі виникло декілька пожеж. Імовірно військові використовували так звані «фосфорні бомби». Їх застосування в межах населених пунктів заборонено низкою міжнародних угод », – написав користувач Youtube, що розмістив цей відеоролик.

Однак це відео було знято не в червні 2014 під українським Слов’янському, а в листопаді 2004 року в Іраку.

На відео знято бомбардування американськими снарядами під час другої битви за Фаллуджу (8-20 листопада 2004) операції «Лють примари». Дана операція була покликана зупинити ескалацію насильства в Іраку і забезпечити проведення президентських виборів 25 січня 2005 року.

Спочатку американське командування заявляло, що просто були неправильно застосовані фосфорні освітлювальні бомби і називало всі повідомлення про жертв «поширеним міфом». Але пізніше під тиском журналістів, які продемонстрували фотографії дітей і дорослих з опіками характерними для білого фосфору представник Пентагону підполковник Баррі Вінебл визнав, що американська армія цілеспрямовано застосовувала білий фосфор проти «збройного ворога».

Джерело:stopfake.org