Російська «Комсомолка» опублікувала фейкові докази того, що дівчина з Тореза не користується тушшю з збитого літака

by lpden, липня 28, 2014 Стоп Фейк 0


Російський сайт «Комсомольської правди» опублікував з посиланням на блог  дівчини-користувача ЖЖ під ніком Ki_Bella докази нібито того, що мешканка Тореза Донецької області Катерина Пархоменко не хвалився в соцмережах тушшю, вкраденої з малайзійського лайнера.

тушь з літака торез

«Українські ЗМІ відразу широко розтиражували цей фейк, навіть не обтяжуючи себе перевіркою достовірності», – наполягає російське видання.

Нагадаємо, приводом для обурення громадськості стали наступні повідомлення Пархоменко в Інстаграмме. У наслідок акаунти дівчани в соцмережах були видалені, залишилися лише скріншоти:

тушь з боїнга

дівчина з тореза

дівчина з тореза1

Користувач ЖЖ Ki_Bella, а за нею і «Комсомольська правда» приводять два аргументи, які нібито доводять, що ці повідомлення є вигадкою української пропаганди.

Перше: польський сайт wykop.pl також опублікував новину про це, але використовував зовсім інші фотографії зовсім іншої дівчини.

«На польському сайті http://www.wykop.pl/ramka/2091880/kosmetyki-ofiar-zestrzelonego-boeinga-u-separatystki-mam-maskare-z/ викладений зовсім інший колаж – туш правда, одна, а от дівчина зовсім інша – але це ж херня, чи не так?»- задається питанням Ki_Bella.

Насправді польський сайт з посиланням на сайт examiner.com дійсно опублікував інший колаж, проте дівчина на ньому та ж. Для верхньої частини колажу було використано зображення аккаунта Пархоменко не в Інстаграмме, а в Твіттері. Цей акаунт вже також вилучений, проте на момент написання цієї новини він все ще доступний в кеші Гугла. Ось його скріншот:

Пархоменко тушь

Решта фотографії для колажу, очевидно, були взяті з акаунтів дівчини в соцмережах, але оскільки всі вони зараз видалені (у тому числі їх не знаходять веб-архіватори), знайти оригінали фотографій неможливо. Однак видно, що на всіх картинках одна і та ж дівчина.

Інший аргумент, який приводить Ki_Bella, полягає в тому, що сама туш, показана дівчиною на фотографії, «була доступна у продажі з 1 квітня по 31 травня 2013 року» (втім, доказів цьому твердженню вона не дає). За її словами, купити таку туш зараз неможливо:

тушь з літака торез

Це твердження – неправда. Придбати цю туш можна і зараз абсолютно без проблем. Наприклад, ось вона продається в нідерландських інтернет-магазинах:

купити тушь1

тушь купити

Крім того її легко можна купити в Чехії і навіть у Росії:

тушь купити росія

Таким чином, твердження російської «Комсомолки» і користувача Ki_Bella не мають під собою ніяких підстав.

Джерело: stopfake.org