Рада нацбезпеки України і бойовики «ДНР» спростували інформацію CNN про застосування Україною балістичних ракет на Донбасі

by lpden, липня 31, 2014 Стоп Фейк 0


Американський телеканал CNN у випуску новин від 29 липня повідомив, що за два попередні дні київська влада застосувала кілька балістичних ракет малої дальності по Донбасу.

«Ми починаємо нашу передачу з термінової новини з України про те, що може свідчити про значне військове загострення в українській кризі. Як щойно стало відомо CNN, українські військові випустили балістичні ракети по ополченцям», – говорить телеведуча.

«Не так давно три американських державних службовців підтвердили в бесіді, що розвідка США протягом останніх двох діб зафіксувала випуск кількох балістичних ракет малої дальності з території, контрольованої урядовими силами України, по території, яку контролюють ополченці. Це означало б суттєве загострення ситуації. Балістичні ракети малої дальності», – уточнює кореспондент CNN в Пентагоні Барбара Старр.

Про цей сюжет CNN повідомили більшість російських і українських телеканалів, а також преса та інтернет-ЗМІ.

стоп фейк снн

Однак інформацію про використання українською армією балістичних ракет спростували в Раді національної безпеки і оборони України (РНБОУ).

«Українська армія не застосовує ракети, особливо балістичні. Остання балістична ракета, яка за міжнародною класифікацією вважається балістичною і має дальність пуску від 500 кілометрів до 1000 кілометрів, була знищена в Україну 1 липня 1996 року по «Програмі спільного зменшення загрози», яку фінансували Сполучені Штати Америки», – сказав спікер інформаційного центру РНБОУ Андрій Лисенко. За словами Лисенка, сьогодні в Україні немає балістичних ракет такої дальності.

Спростували застосування балістичних ракет і бойовики так званої Донецької народної республіки (ДНР). «Як заявив командир народного ополчення Донбасу Мирослав Руденко, в Донецьку зараз все спокійно, і балістичну ракету ополченці точно б помітили. Він додав, що на території Луганської народної республіки теж не помічали жодних інцидентів », – пише газета «Взгляд» з посиланням на RT.

балистична ракета україна

При цьому офіційний представник Держдепартаменту США Джен Саки на питання журналістки з цієї теми заявила, що вона нічого не знає про інформацію військових, на яких посилається CNN.

Джерело: stopfake.org