Перший канал збрехав, звинувативши сайт Stopfake.org у створенні фейків

by lpden, липня 10, 2014 Стоп Фейк 0


Російський «Перший канал» 9 липня у вечірньому випуску новин о 21:00 за московським часом показав сюжет «Наочне спростування найпопулярніших міфів про відпочинок в Криму». На 3:14 хвилині автор сюжету розповідає про викриття, про яке раніше писав Stopfake.org у статті «Еспресо.TV проілюструвало новину про брак продуктів в Криму фотографією з США».

Зокрема, автор сюжету на «Першому каналі» каже: «Наступний міф українських засобів масової інформації: Крим на межі продовольчої катастрофи. В якості ілюстрації – фотографія порожніх полиць в магазині. І здається, зовсім не важливо, що знімок зроблений кілька років тому в американському супермаркеті. Головне – налякати туристів з України».

У цей час на екрані з’являється фейкова фотографія з копірайтом «фото з ​​сайту http://www.stopfake.org».
стоп фейк крим 1

Однак «Перший канал» не вказав у своєму сюжеті декілька важливих моментів:

1. Автор викриття – не “Перший канал», а Stopfake.org.

2. Фото, показане в сюжеті, було представлено як фото з ​​Криму не сайтом  Stopfake.org, а сайтом Еспресо.TV.

Таким чином, підписавши знімок «фото з ​​сайту http://www.stopfake.org» і не уточнивши, що Stopfake.org – не автор цього  фейку, а його викривач, а «Перший канал» приписав це авторство сайту Stopfake.org. І цим створив ще один фейк, тобто збрехав.

Крім того на 4:21 хвилині в кадрі показують Генуезьку фортецю в місті Судак. При цьому автор сюжету стверджує, що знаходиться в районі Великої Алушти. Судак, як відомо, в цей район не входить.

стоп фейк крим 2

 

Джерело:stopfake.org