Офіс Верховного комісара ООН з прав людини не проводив дослідження джерел поставок озброєнь сепаратистам

by lpden, серпня 30, 2014 Стоп Фейк 0Близько місяця тому більшість найбільших російських ЗМІ (Росія 1, LifeNews, RT, ИТАР-ТАСС і інші) повідомили про те, що ООН нібито намагалася знайти докази того, що Росія постачає зброю ополченцям в Україну. При цьому її спроби, за словами журналістів, не увінчалися успіхом.

«Ми не змогли зібрати твердих доказів поставок зброї», – цитували вони Верховного комісара ООН з прав людини Наві Піллей на підтвердження своїх слів.

оон фейк

В офісі Верховного комісара ООН з прав людини не стали заперечувати, що ці слова належать Наві Піллей. Верховний комісар дійсно вимовила їх в Женеві, відповідаючи на запитання журналіста.

Однак вирвані з контексту слова абсолютно не передають зміст сказаного.

У п’ятницю 28 серпня слова Верховного комісара роз’яснив помічник Генерального секретаря з прав людини Іван Шимонович. В інтерв’ю Stopfake.org він сказав, що Офіс Верховного комісара з прав людини ніколи не проводив розслідування джерел появи зброї у сепаратистів і саме тому не має і не може мати у своєму розпорядженні будь-якими доказами в цьому питанні.

Шимонович підкреслив, що ця організація не займається подібними питаннями. «Для того щоб проводити такі розслідування, потрібен мандат. У нас абсолютно інші функції. Ми не проводили жодних розслідувань по зброї. Ми займаємося виявленням випадків порушень прав людини », – сказав він.

Таким чином твердження про те, що ООН не має доказів поставок Росією зброї, хоча і не є вигаданим, виглядає як свідома маніпуляція, мета якої – посилаючись на нібито авторитетні джерела, підтвердити непричетність Російської Федерації до поставок озброєнь сепаратистам з так званих ДНР і ЛНР.

Також примітно, що цитуючи слова Верховного комісара ООН з прав людини Наві Піллей, російські ЗМІ використовували тільки частина її відповіді. Коментуючи питання про російський зброю, вона також сказала, що РФ повинна докласти більше зусиль, щоб зупинити потік збройних убивць через «прозору» частину україно-російського кордону.

Джерело:stopfake.org