Новина про заплановану поїздку Путіна в Київ вигадав власник телеканалу «Дощ»

by lpden, липня 27, 2014 Стоп Фейк 0Власник російського телеканалу «Дощ» Олександр Винокуров вигадав інформацію про візит російського президента Володимира Путіна в Київ для переговорів про ситуацію на Донбасі з президентом України Петром Порошенко. Інформація швидко поширилася в Мережі, незважаючи на те, що в прес-службі президента Росії не знали про його ймовірний візит до Києва.

путын ъде в киъв

Через 4 години після опублікування скандального посту Винокуров спростував інформацію, заявивши, що це була «інтелектуальна провокація».

путін їде в київ

«Інтелектуальна провокація – новий жанр для медіа. Міг би бути досить перспективним. Хороша цитованість, висока віральность. Залучає аудиторію в тему краще, ніж звичайна колонка. Міг би. Але з 1 серпня 2014 заборонений в РФ для використання в соціальних мережах відповідно 97-ФЗ », – написав Винокуров.

1 серпня в Росії набуде чинності закон, який прирівнює блогерів до засобів масової інформації. Серед іншого, документ зобов’язує користувачів соцмереж «перевіряти достовірність розміщуваної загальнодоступної інформації до її розміщення і негайно видаляти розміщену недостовірну інформацію».

Джерело: stopfake.org