Фейк: в Прикарпатті створили дитячий бойової батальйон

by lpden, вересня 6, 2014 Стоп Фейк 0Телеканал “Росія 24″ у своїй програмі «Вести» розповів про те, що у Львівській області в Україні нібито створили дитячий бойовой батальйон, учасники якого поїдуть воювати на Донбас (відеоряд з 1:17 хвилини):

«Тут же, в Прикарпатті, запрацював перший в країні дитячий бойової батальйон. Глава одного з сіл вирішив вручити дітям повістки в армію. Судячи з розповідей місцевого ТБ, діти вже готові воювати. В інтерв’ю їхні батьки розповідають про готовність відправити своїх малюків на фронт. У репортажі всі дружно співають гімн України з львівським акцентом».

прикарпаття бойовий батальон

Однак в Прикарпатті ніяких дитячих бойових батальйонів створено не було. Відео для сюжету про нібито бойовий батальйон програма «Вести» взяла з сюжету львівського телеканалу «ZIK», в якому розповідалося про колектив дітей від двох до 10-ти років, які зібралися для того, щоб збирати в своєму селі Новиця пожертвування для українських солдат, а також підтримати їх морально.

Сільський голова вручав дітям не повістки в армію, а запрошення в цей колектив, названий на жарт «батальйоном». Ці «повістки» були написані від руки на звичайному аркуші паперу.

Батьки дітей не говорять про те, що вони готові відправити малюків на фронт. Мати одного з маленьких хлопчиків говорить лише про те, що він намагався наслідувати своїх дорослих знайомих і став збирати рюкзак на фронт, а вона не заважала йому. Це ніяк не може означати, що мати була готова відпустити малюка воювати.

Ось повний сюжет львівського телеканалу про дитячий «батальйоні»:

Джерело:stopfake.org