Фейк: Українські вчені вважають, що Чорне море викопали стародавні укри

by lpden, січня 29, 2015 Стоп Фейк 1


Російські мас-медіа, в тому числі, телеканал ТВЦ (у листопаді 2014) повідомили про те, що українські вчені нібито зовсім вижили з розуму: «Українські історики відкопали вражаючий факт: Чорне море викопали стародавні українці, це об’єкт штучного походження». Викопали українці це море нібито для того, щоб митися і прати.

Ґрунтується історична «сенсація» про штучне походження Чорного моря, як активно обговорюється в проросійських групах в соцмережах, нібито на інформації з книги Едмунда Квасіва «Історія укрів від колиски до наших днів», виданої у видавництві Просвіта в 2006-му році в Києві.

На багатьох російських сайтах ще з весни 2014 можна знайти цитування уривка нібито з вищеназваного джерела:

«… Чорне море з’явилося штучно завдяки таланту і праці стародавніх укрів. У незапам’ятні часи, коли наші співвітчизники поверталися додому з далеких мандрів і розповідали про великі  простори води в закордонний землях, було прийнято рішення створити море і для себе. В результаті героїчної праці не одного покоління ваших предків і було вирито величезне озеро. Ще одним доказом є скупчення сірководню в нижніх шарах цієї водойми, що пояснюється інтенсивним використанням його для прання і миття наших предків … »

древні укри

Але такої книги не існує, це фейк.

Ми зателефонували до директора видавництва «Просвіта», який спростував факт публікації даної книги. Прізвище автора у видавництві невідома. Не знають про нього і київські історики.

Ми не знайшли інформації про людину з таким прізвищем: ні даних біографії, ні фотографій, ні цитат з його книг. Але звернули увагу, що цитується завжди один і той же абзац, що оповідає про викопуванні «древніми украми» Чорного моря. Причому ця цитата дуже сильно нагадує тематику рубрики «Історія великих укрів» з циклу гумористичних програм «UA-Українці афігенні», що виходили на телеканалі ICTV у 2000-х роках. Створюється враження, що всі «сенсації» російські ЗМІ черпнули з цього скетч-шоу, яке виходило в жанрі монументарі – вигадка подавалась як документальний матеріал.

Приміром, в анотації до програми «UA-Українці афігенні» говориться: «Щонеділі телеглядачі разом з енергійним і веселим телеведучим дізнаються про те, що українські асторономи відкрили нове сузір’я, що Джон Кеннеді був українцем, а торговельні відносини з Америкою українська нація встановила ще за сто років до того, як цей континент відкрив Колумб».

Джерело:stopfake.org