Фейк: Син німецького танкіста передав Україні благодійну допомогу у вигляді танка часів Другої Світової війни

by lpden, жовтня 4, 2014 Стоп Фейк 01 жовтня в мережі Facebook з’явилася інформація про передачу жителями німецького міста Зарштедт танка StuG III Ausf. G. для українських військових. Власником танка, судячи з опису, був син Генріха Клінга, відомого танкіста-аса часів Другої Світової війни, – Отто Зауер. Причиною передачі такої оригінальної благодійної допомоги, за словами самого пана Зауера, є «бажання допомогти Україні, яка завжди була надійним форт-постом, захищаючи Європу від азіатської Московії».

стаг подарували україні

Докази того, що дана інформація не достовірна, наступні: по-перше, танк StuG III Ausf. G. – це застаріла модель, яка активно використовувалася в часи Другої Світової, а в наш час є музейним експонатом. Наприклад, ось один примірник з вельми відомої колекції Літтлфілд в США:

німці подарили танк

Або фінський танк з пізніми модифікаціями з ParolaTankMuseum, який перебував на озброєнні країни до 80-х. Саме у Фінляндії є бойові одиниці, які все ж не використовуються за призначенням, а мирно стоять в музеях.

Як ми бачимо на фото, танки давно списані, хоча і перебувають у відмінному стані. На будь-якому історичному сайті можна перевірити інформацію про останній випуск танка – навіть модифікований він не може використовуватися в бою сьогодні, адже снаряди для танка  також не випускалися більше півстоліття.

Варто відзначити, що в статті про танк StuG III Ausf. G в розділі російськомовної Вікіпедії 2 жовтня, тобто на наступний день після публікації фотографії, з’явилася правка в розділі «Використовувався». Уточнення стосується України і говорить про те, що з 2014 року одна одиниця танка стоїть на озброєнні у Національної Гвардії України

стаг вікіпедія

Дана новина може служити лише провокацією, так як в повідомленні піднімається тема колаборації з фашистами і «спільного подолання ворога», тобто Росії. Також в повідомленні навмисно використовується лексика часів фашистської Німеччини (Фатерлянд, Вермахт, Ваффен СС та ін.).

Сумніви викликає також відсутність будь-яких підтверджень особистості самого «сина» Генріха Клінга та достовірності сказаного ним. Так як ні від Нацгвардії, ні від пана Зауера не надходило жодних повідомлень, мм можемо вважати цю новину звичайним фейком.

Джерело:stopfake.org