Фейк: Гімн США – це російська народна пісня!!!

by lpden, січня 22, 2015 Стоп Фейк 0


У соціальних мережах і на деяких проросійських сайтах уже кілька місяців поширюється відеролик із заголовком «ПЛАГІАТ СТОЛІТТЯ! Гімн США це російська народна пісня! ШОК !!!». На даному відео проводиться паралель між гімном США і російською піснею «Хас-Булат молодецький». Мелодії цих двох композицій дійсно чимось схожі, тому автор ролика робить висновок, що це – одна і та ж мелодія.

Але цей висновок невірний. Пісня «Хас-Булат молодецький» – не народна. Текст «Еллегія», який ліг в її основу, написав російський поет Олександр Аммосов. Вперше текст був опублікований 16 листопада 1858 у військовому журналі «Російський інвалід». А вже після цього композитор Агренева-Слов’янська написала до нього музику.

вікіпедія хас булат

Текст державного гімну США The Star-Spangled Banner («Знамя, усипане зірками») був написаний набагато раніше. Він узятий з поеми «Оборона Форту Макгенрі», створеної в 1814 році Френсісом Скоттом Кі. Текст відразу ж був покладений на музику, написану ще раніше. Довгий час вважалося, що їй була популярна британська застільна мелодія. Але в 1980-му році вченим вдалося встановити, що мелодія гімну була написана в середині 18 століття Джоном Стаффордом Смітом (John Stafford Smith), британським істориком музики і композитором, який в 1766 році написав жартівливий гімн «Товариства Анакреона» (To Anacreon in Heaven ), що поєднував лондонських музикантів.

Джерело:stopfake.org