Фейк: 82% чехів вважають, що малайзійський боїнг збила українська армія

by lpden, липня 25, 2014 Стоп Фейк 0


У мережі активно поширюється інформація про результати опитування в Чехії, які 19 липня опубліковало російські ЗМІ. За їх версією, 82% чехів звинувачують у катастрофі малайзійського авіалайнера українську армію. 13% вважають, що літак збили сепаратисти Донбасу, а 3% респондентів звинуватили армію Росії, 2% опитаних порахували, що це нещасний випадок. Опитування проводив чеський сайт «Parlamentni Listy». Читачам пропонувалося відповісти на питання, хто збив пасажирський лайнер компанії «Малайзійських авіаліній». Були запропоновані чотири варіанти відповідей.

Як виявилося, російські журналісти видали таку інформацію, посилаючись на проміжні дані чеського опитування. На момент отримання таких результатів у ньому взяли участь 10511 осіб.

хто збив боїнг

На даний момент опитування на чеському сайті як і раніше активний, і взяти участь у голосуванні може будь хто з відвідувачів, незалежно від місцезнаходження, громадянства та країни проживання. З однієї IP-адреси можна проголосувати один раз. Тому не можна стверджувати, що дане опитування є репрезентативним показником думки чехів. До того ж сьогоднішні результати опитування відрізняються від зазначених в російських медіа. 55%, що проголосували вважають, що боїнг збила російська армія, 44% – українська, а 1% – що це самостійно зробили проросійські сепаратисти. Участь в опитуванні взяли 704 150 осіб.

хто збив боїнг1

Джерело: stopfake.org