Четверо парашютистів не красили зірку на московській висотці в кольори українського прапора

by lpden, вересня 1, 2014 Стоп Фейк 0


20 серпня в інтернеті облетіла інформація про те, що зірку на легендарній сталінській 176-метровій висотці на московській Котельнической вулиці розмалювали у кольори прапора України четверо молодих людей – громадян Росії. Всі вони – парашютисти.

На даний момент немає ніяких доказів того, що ця інформація може бути правдивою.

Один з жителів висотки, як стверджується, випадково зняв на камеру момент стрибка.

21 серпня суд санкціонував домашній арешт Олександру Погребову, Ганні Лепьошкін, Олексію Шірокожухову та Євгенії Коротковій до 19 жовтня. Їм заборонено спілкуватися з неблизькими родичами і користуватися будь-якими засобами зв’язку. Раніше їх справи перекваліфікували зі статті «вандалізм» на більш тяжку статтю – «хуліганство»: їм загрожує до семи років колонії. Всі четверо заперечують свою провину.

«Ми спортсмени, парашютисти, а не екстремісти, нічим протиправним ми не займаємося», – розповідав Погребов. Він наполягав, що він і його друзі не встановлювали прапор і не фарбували зірку, а на даху виявилися тільки для того, щоб зробити стрибок з парашютом. За його словами, вони прийшли в будівлю через чорний хід, піднялися на ліфті на 28-й поверх і зістрибнули з даху. «Ми знаходилися на даху, нижче шпиля на 40-50 м, ті, хто встановив прапор, були вище, ми їх не бачили, бо дивились вниз, підшукували площадку для приземлення», – пояснював Погребов.

За його словами, всі четверо вдало зістрибнули, потім прийшли на набережну і робили груповий знімок, коли їх затримали співробітники поліції.

«Я патріот своєї країни і ніколи б не вчинив щось подібне», – наполягав Погребов, відзначаючи, що вандали не стали б стрибати з будівлі з парашютім і привертати до себе стільки уваги.

Друзі парашютистів в соціальних мережах активно обговорюють версію, що їх «підставили», а вандал досі гуляє на волі.

«Хлопці ці дуже хороші. Політикою не цікавляться, живуть тільки парашютним життям. Приїхали туди на машинах, але при затриманні все довелося здати. За цей час одній з дівчат хтось у машину підкинув балончик з фарбою. Ще вони не лазили на саму зірку. Для цього потрібно альп спорядження, але у них його не було. А з одними парашютами туди не залізти. У будь-якому випадку є їх власне відео, на якому прекрасно видно, звідки вони стрибають. Також на них не було ніяких слідів фарби в момент затримання», – розповіла «Газеті.Ru» подруга затриманих Олена Авдєєва.

Вона додала, що хлопці знімали стрибок на відео і нікуди не втікали, а продовжували фотографуватися на набережній, де їх і затримали.

В той же час 22 серпня український спортсмен-руфер (людина, хобі якої – підніматися на дахи – Stopfake) Григорій, відомий під ніком Mustang Wanted, зізнався у фарбуванні зірки, підкріпивши свої слова фотодокази.

Проте це не змусило суд змінити запобіжний захід для підозрюваних. Парашютисти, так як і раніше перебувають під домашнім арештом. Про будь які докази їх провини офіційно не повідомлялося.

Джерело:stopfake.org