Брехня: відео фосфорних бомб над Донецьком

by lpden, вересня 10, 2014 Стоп Фейк 0У Мережі поширюються відеосюжети, на яких нібито видно обстріл Донецька чи його околиць забороненими фосфорними бомбами.

Приміром, на сайті «Інформаційне агентство Новоросія» опублікували відео з підписом «Обстріл Донецька фосфорними бомбами 9 вересня 2014 1:30″:

Схоже відео опубліковано на Youtube під заголовком «Донецьк. Обстріл вночі 9.09.2014 “:

Такі відео також з’являлися в липні. Приміром, з заголовком «Донецьк. Обстріл фосфорними снарядами. Мандрикіне 26.07.2014 “:

Однак на відео – не обстріл фосфорними бомбами. Це підсвічування для авіації, так звані «світлячки». Ці світлячки потрібні в якості теплової пастки для ПЗРК.

А по запросу «фосфорні бомби» в Інтернеті можна знайти відео, на яких обстріл виглядає абсолютно по-іншому. Вибух фосфорної бомби:

Інший приклад – фосфорне бомбардування противників режиму Башира Асада в Сирії: «Сирія. Бомбардування фосфорними бомбами з МіГів 2 “.

Важливо розрізняти «фосфорні» боєприпаси і «з вмістом фосфору». По перше фосфор використовується як вражаюча речовина. Вони застосовуються для спалювання живої сили і техніки (наприклад, міна 3-843А​​). По друге фосфор служить для отримання світла або диму. Крім того, в перших і других використовуються різні види фосфору (наприклад, міна С-843 або Д-843А). Застосовувати боєприпаси першого типу, тобто, запальні, в житлових районах заборонено. А другий тип – димові або освітлювальні – можна використовувати навіть у містах.

Джерело:stopfake.org