Брехня: розп’яття в ефірі Першого каналу

by lpden, липня 16, 2014 Стоп Фейк 0


12 липня в ефірі Першого каналу вийшов сюжет, в якому нібито біженка із Слов’янська Галина Пишняк розповіла про те, як українські військові, увійшовши в місто, зібрали на головній площі всіх місцевих жителів і нібито влаштували публічну страту дружини і маленького сина когось із ополченців. Причому хлопчик, за словами героїні сюжету, був нібито розіп’ятий на дошці оголошень, а жінку прив’язали до танка і волочили по вулиці, поки вона не померла. І все це на очах місцевих жителів.

Жодного відео, жодної фотографії, що підтверджує це «розп’яття» немає. Хоча, за словами Галини, цю картину бачило безліч людей. Фотокореспондент «Нової газети» Євген Фельдман поспілкувався з жителями Слов’янська, в якому нібито і сталося розп’яття. Самі жителі Слов’янська спростовують розповідь про нібито побиття немовляти. Суть дев’ятихвилинної розмови з десятком жителів Слов’янська можна підсумувати одним реченням (з 8 хв.): «Цей момент, ми такого не бачили, щоб когось били, нікого не били. Навпаки вони (укр.армія – ред.) з’явилися начебто ангели-визволителі. Ясно?»

Більш того, російський журналіст Тимур Олевський, який днями повернувся до Москви зі Слов’янська, розповідає: «На площу перед будівлею міськадміністрації Слов’янська я приїхав вранці 6-го липня. Це другий день після того, як до міста увійшла українська армія. Перше, що кинулося в очі, це люди, що поспішають на центральну площу. У Слов’янську тоді не працював мобільний зв’язок. Але чутка про те, що туди приїхали вантажівки, рознеслося моментально сарафанним радіо. Це важливо розуміти, що якби розп’ятий хлопчик був, то приховати цього від жителів міста було б практично неможливо». Далі в сюжеті зі Слов’янська Олевський показує інтерв’ю з місцевими жителями, які розповідають про ввічливому поведінці української армії.

стопфейк

 

Батьки Галини Пишняк розповіли журналістам ТСН, що вони думають, що дочка розповіла цю історію за гроші. Більше подробиць про Галину розповіли в міліції Слов’янська: жінка не один раз писала заяви на своїх рідних – то у неї дочка гроші вкрала, то її чоловік побив.

 

 

З фотографій та інформації в соцмережах видно, що чоловік Галини працював в «Беркуті», а також був активним ополченцем.

стопфейк2

стопфейк3

стопфейк4

Звідки ж така історія про розп’яття? Любителі популярного серіалу «Ігри престолів» впізнали в новині одну із серій фільму (4 сезон). Любителі історії згадали про «Справу Бейліса», судовому процесі за звинуваченням єврея Бейліса в ритуальному вбивстві 12-річного учня підготовчого класу Києво-Софійського духовного училища. Але не потрібно так далеко заглядати в історію, варто тільки почитати те, що пише Олександр Дугін, професор МГУ, політолог. За кілька днів до появи сюжету, 8 липня, він написав історію про те, як в Слов’янську чоловіка і жінку прив’язали до бронетранспортера і тягали по площі.

стоп фейк5

Джерело:stopfake.org