Брехня: Обстріл Горлівки призведе до екологічної катастрофи

by lpden, серпня 13, 2014 Стоп Фейк 0


11 серпня найбільші російські онлайн-ЗМІ писали про відеозвернення прес-секретаря концерну «Стирол» Павла Брикова. У ньому Бриков заявив про те, що вибух на горлівському концерні «Стирол» (Донецька область) нібито може привести до екологічної катастрофи.

обстріл Горлівки катастрофа

«Аварія на «Стиролі» спричинить витік на Горлівському хімічному заводі, де до цих пір зберігається «отрута» – мононітрохлорбензол. Радіус мінімального ураження з урахуванням  вітрів, басейнів річок та акваторії Азовського моря – не менше 300 кілометрів», – сказав Бриков.

Павло Бриков дійсно є прес-секретарем «Стиролу». І цей відеозапис був зроблений на заводі «Стирол».

Однак твердження Брикова про можливу екологічну катастрофу через аварію на «Стиролі» спростували в прес-службі Ostchem (група компаній Group DF, до якої входить концерн «Стирол»). «Поширена в ЗМІ заява про те, що в разі теракту на горлівському «Стиролі» відбудеться екологічна катастрофа, є фейком. У разі, якщо ДНРівці підірвуть хімічний концерн, ми просто залишимося без приміщень підприємства», – повідомила керівник прес-служби Ostchem Наталія Іванченко.

Вона також сказала, що недільну заяву керівника прес-служби концерну «Стирол» Павла Брикова про обстріли українською армією хімічного заводу було написано «під диктовку» терористів. Такі слова Іванченко цілком можуть бути правдою. Адже відеозвернення записувалося на заводі «Стирол», який зараз повністю контролюється бойовиками так званої ДНР.

фирташ донбас

Повідомлення прес-служби підтверджується заявою Дмитра Фірташа, голови ради групи компаній Group DF, від 27 липня: «Все великотоннажне виробництво, що включає в себе синтез і переробку аміаку, було зупинено 8 травня 2014 після загострення ситуації в регіоні. На підприємстві немає запасів аміаку та інших вибухонебезпечних речовин. Тому можливі вибухи на території підприємства можуть зруйнувати виробничі цехи, але не призведуть до хімічної аварії з тяжкими наслідками».

заява gdf

Джерело:stopfake.org