Брехня LifeNews: кадри обстрілу українською армією Іловайська з гранатометів і мінометів

by lpden, серпня 25, 2014 Стоп Фейк 0


Російський телеканал LifeNews маніпулює відеокадрами, щоб необгрунтовано звинуватити українських військових у навмисному знищенні мирних жителів Донбасу.

19 серпня LifeNews показав сюжет про бої за українське місто Іловайськ. За словами автора сюжету, українська армія обстрілювала житлові квартали міста з гранатометів, мінометів і великокаліберних кулеметів.

Більш того, LifeNews стверджує, що український телеканал “1 + 1″ у своєму випуску новин «ТСН» відкрито повідомляв про це, демонструючи кадри обстрілу житлових кварталів Іловайська. «До речі, Київ поквапився і вже оголосив, що місто нібито взято під контроль силовиками», – додає автор сюжету LifeNews.

Однак кадри, які демонструє Lifenews в своєму сюжеті,  не доводять ці твердження.

Спочатку Lifenews показує кадри, зняті бойовиками терористичної організації «ДНР», причому не в місті Іловайську Донецької області, а в місті Міусинську Луганської області. Крім того, з них стає очевидним, що житлові квартали обстрілюють бойовики підрозділу під керівництвом Мотороли (Арсеній Павлов), а не українські військові. Відео називається «Зачистка Міусинська загоном Моторолла».    (з 3хв.)

Потім в сюжеті LifeNews з’являються кадри з відео, знятого ще 10 серпня, причому не в самому Іловайську, а лише на під’їздах до нього. Того дня батальйони «Донбас», «Азов», «Шахтарськ» і «Правий сектор» не змогли прорватися через оборону бойовиків на підступах до Іловайськ. Про це повідомляло в своєму сюжеті «Радіо Свобода». (з 34 сек)

В сюжеті «ТСН» справді були кадри, які показав канал LifeNews, проте їх використовували тільки як фон для слів журналіста: «Тривають запеклі бої, незважаючи на таке велике свято, як Спаса. Особливо напружена ситуація зараз в Іловайську. Це місто вже дійсно кілька разів переходив від терористів до наших військових. Причому останні повідомлення: батальйон «Донбас» веде запеклі бої вже в центрі міста, і там дійсно майорить український прапор».

Таким чином, український канал “1 + 1″ не повідомляв про те, що українська армія обстрілювала житлові квартали Іловайська з гранатометів і мінометів, а також не заявляв про те, що місто взято під контроль українськими силовиками.

Джерело:stopfake.org